Botoks'la zamanı durdurabilirsiniz!

25 MAYIS 2022

Botoksla zamanı durdurabilirsiniz!!

Yıllar içinde sürekli yaptığımız mimik hareketleri, güneş, sigara kullanımı, çevresel faktörler ve yaşam şekli yüzümüzde kırışıklıklara neden olmaktadır. Bu noktada botoks kozmetik amaçla 1992 yılından beri kırışıklıkların  giderilmesinde önemli bir seçenektir.

Botox nedir?

Clostridium botulinum adlı bakteri tarafından üretilen bir toksindir. Kaslarda kasılmayı sağlayan asetilkolin salınımını bloke eder ve kasın kasılmasını geçici olarak durdurarak kırışıklıkların açılmasını sağlar. Bu etki aynı zamanda aşırı terlemenin önlenmesinde de kullanılır.

Botoksun etkisi ne kadar sürer?

Ortalama etki  süresi 120 gün kadardır. İşlem sonrası etki 3. Günde başlar ve 10-14 günde oturur. Aşırı mimik kullananlarda ve sıcak bölgelerde etki süresi  daha kısa olabilmektedir

Botoks işlemi nasıl yapılır?

Uzman doktorlarca belirlenen noktalara çok ince iğnelerle uygulanır. Yaklaşık olarak 15 dakika süren işlem sonrası hasta hiçbir rahatsızlık duyamadan günlük hayatına devam edebilir. Çok ince iğneler kullanıldığı için iğne ile girilen yerlerde şişme olmaz bazen ufak morarmalar olsa da bunlar kendiliğinden bir hafta içinde kaybolur.

Botoks hangi yaşta yapılmalıdır?

Kırışıklıklar oluştuktan sonra botoksun etkisi sınırlıdır. Bu nedenle kalıcı çizgiler oluşmadan 30 yaşlarında başlanır ve düzenli olarak yapılırsa yaşlanma etkileri daha kolay kontrol altına alınarak çok daha güzel sonuçlar elde edilir.

Botoks uygulamasından sonra nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle bol bol mimik hareketleri yapılması ile etkinin hızlı oturması sağlanır

Ancak iğne yerlerine kesinlikle masaj yapılmamalıdır.

İşlemden sonraki 24 saat aşırı sıcak duş, hamam, sauna, kuaförde fön işlemi, yüz üstü yatma, güneşlenme,  ayakkabı alışverişi  gibi başı öne eğerek yapılan aktivitelerden kaçınmak gerekir.

Botoks hakkında yanlış bilinenler:

Dudağa botoks yapılmaz . Dudak için uygulanan işlem dolgu işlemidir ve dudağa hacim vererek şekillendirmek için kullanılır.

Botoks uygulaması sırasında çok az miktarlarda ilaç, çok ince iğnelerle yapıldığı için işlemden sonra yüzde şişme olmaz.

Botoksun etkisi geçtikten sonra kırışıklıklar artmaz. Hatta kas hareketleri zayıfladığı için düzenli yapılan botoks etkisi çok daha belirgindir.

Not; Antalya Konyaltı’ndaki kliniğimizde botox ve dolgu uygulamalarıyla hastalarımıza yardımcı oluyoruz.

TÜM BLOG YAZILARI
Yenilenmiş ve genç görünümünüzle harika etkiler bırakın.
Olmak istediğiniz kişi olun; Hayal ettiğiniz görünüm sadece bir tık uzağınızda.
RANDEVU AL